Google Reklamları ve Küçük Otellere Sağlayacağı 5 Avantajı

Yeni otellerin, küçük veya apart otellerin ya da pansiyonların Google’a reklam vermeden, sadece SEO ile üst sıralara çıkmaları çok zor. Tüm SEO işlemlerini doğru olarak kullansalar bile ilgili kelimeler ne yazık ki büyük oteller tarafından sahiplenilmiş durumda. Bunun yanında otel sahiplerinin ve işletmecilerinin dijital pazarlama hakkında fazla bilgi sahibi olmayışları, kaynak yetersizliği gibi faktörler de eklenince, internet okyanusunda ne yazık ki küçük otellerin ve pansiyonların müşteriler tarafından bulunmaları sadece bir hayal oluyor.

Otel sahibi olarak misafirleriniz tarafından bulunabilir olmak için en iyi yollardan bir tanesi Google reklamlarıdır (Google Adwords). Aşağıda küçük otellerin ve pansiyonların Google’a nasıl reklam verecekleri ve Google reklamlarının sağlayacağı avantajları sıralayacağım.

1 . Hizmetinizle İlgilenen Site Ziyaretçileri

Google Reklamları ilgili ziyaretçileri çekmenin en kolay ve en etkili yoludur. Google Adwords reklamları ile sitenize alakasız değil, sadece bulunduğunuz bölgede konaklamak isteyen misafir adaylarını çekersiniz. Google aramalarında üst sıralarda olmasanız bile, Google’a reklam vererek istediğiniz kelimelerde üst sıralarda yer alabilirsiniz.

2 . Bütçe Kontrolü

Google Adwords reklamlarıyla günlük reklam bütçenizi siz belirleyebilir, dilediğiniz zaman bütçenizi artırabilir, dilediğiniz zaman azaltabilirsiniz. Google reklamlarıyla, reklam bütçeniz tamamen sizin kontrolünüzdedir.

Google reklamlarının en güzel yanı ise, sadece reklamınıza tıklandığında para ödersiniz. Bütçenizin sınırlı olduğu durumlarda geri dönüşü yüksek ve en etkili yöntemlerden biridir.

3 . Hedef Kitle

Google reklamlarınızı verirken pek çok şey sizin kontrolünüzdedir. Dilerseniz sadece belli bir bölgede, şehirde yaşayan insanlara reklamınızı gösterebilir, reklamınızın yayınlanmasını istediğiniz saatleri seçerek, size telefonla ulaşamayacakları saatlerde reklamlarınızın gösterilmesini engelleyebilirsiniz.

4 . Yatırımınızın Geri Dönüşünü Ölçebilirsiniz

Dönüşüm izleme aracını kullanarak reklam kampanyanızın verimini ölçebilirsiniz. Bu araç aynı zamanda reklam kampanyanızın performansını ölçmeniz için de yararlıdır. Hangi kelimelerin, hangi reklam metninin daha iyi performans gösterdiğini görebilir, düşük performans gösteren kelimeleri, reklam metinlerini veya reklam gruplarını optimize edebilir ya da silebilirsiniz.

5 . Marka Bilinirliği

Yukarıda saydığım nedenlerden dolayı ne yazık ki Google Reklamları, Google arama sonuçlarında çıkmanızın tek yolu. İnsanlar reklamlarınıza tıklamasa bile, markanızı görecekler. Bunun güzel yanı ise bunun için her hangi bir ücret ödemeyeceksiniz.

Rekabetin yüksek olduğu turizm sektöründe ufak ya da büyük olun Google gibi arama motorlarının yerinin düşündüğünüzden de fazla olduğunu anlamalısınız. Özellikle son yıllarda rezervasyon işlemleri büyük oranda internet üzerinden yapılıyor. Bu şartlar altında Google’da üst sıralara çıkmak için Google Reklamlarını kullanmak kaçınılmaz oluyor.

Otel veya pansiyon sahibi/işletmecisi olarak yaşadığınız zorluklar neler? Google reklamlarını (Google Adwords) kullanıyor musunuz? Cevaplarınızı, düşüncelerinizi, sorularınızı aşağıda yer alan “Yorumlar” bölümünden paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Avatar
Emrah Eşkin

Google Adwords Sertifikalı, web tasarımı & geliştirmesi ve yönetimi, online marketing ve tüm işleyiş prosedürleri konusunda 8 yıllık tecrübeye sahip, e-ticaret ve e-marketing uzmanıyım.

Yorum Yapmayı Unutmayın!

Copyright © 2014. Created by Emrah Eşkin | Site Haritası. Powered by WordPress.

Harika! Ücretsiz Kitabınızı Hemen İndirin

Aşağıdaki alana e-posta adresinizi girin ve ÜCRETSİZ Google Adwords Temel Bilgiler Kitapçığını indirin.

Mükemmel!
Aşağıdaki butona tıklayarak Ücretsiz Klavuzunuzu İndirebilirsiniz.
https://riflescopereviewsguide.com/