Selam, Ben Emrah

İlk internet sitemi 2003 yılında yayına aldım. İlk Google Adwords hesabımı 2004’ün Aralık ayında açtım.  O günden bugüne kadar Google reklamlarına sadece kendi sitelerim ve profesyonel girişimlerim için 530 Bin TL üzerinde para harcamışım.

İlk yılları hatırlıyorum da buralar hep dutluktu. Kelimeler çok ucuz, rekabet yok denecek kadar azdı. Herkes kendisine öyle ya da böyle yer bulabiliyordu.

Adwords’le geçirdiğim 10 yıl bana çok şey öğretti. Şu an bildiklerimi öğrenmem bana yüz binlerce liraya, günlere, haftalara, yıllara mal oldu ama her şeyin bir bedeli var değil mi? Son 10 yılda elde ettiğim bilgi ve tecrübenin değerini parayla ölçmek aslında çok da mantıklı değil. Bunu geleceğe yapılan bir yatırım olarak görmek gerekiyor belki de.

28.05.1984 yılında, İstanbulda doğduğum söyleniyor, hatırlamıyorum. İnşaat mühendisi babanın ve hemşire annenin iki oğullardan büyük olanıyım.

25 yıldır Koşuyolu, Kadıköy’de yaşıyorum. Çocukluğum bu aralar Üsküdar Belediyesi’nin katlı otopark yapmak için savaştığı Validebağ Korusunda doğayla kaynaşarak geçti. Ciddi bir hayvanseverim. Köpeklere bayılıyorum. Sırf bu yüzden her gün yeni bir pet ürünün en az %50 indirimle satışa çıktığı bir girişimde bile bulundum. Geçtiğimiz yıl evcil hayvan sektöründe yer alan daha büyük bir şirkete satışını gerçekleştirdim. Bu 2011′in sonunda hayata geçen bir girişimdi.

Girişimcilik maceram ise 2006‘da Türkiye’nin ilk canlı açık artırma sitesi kaponu.com ile başladı. İş modelini inceleme isterseniz quibids.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bankadan 6.000 TL kredi çekerek kurduğum KAPONU, ilk yılın sonunda 360 Bin TL ciroya ulaştı. Her yıl cirosu arttı fakat kar oranları düşük olduğundan 4. yılının ortalarında 2010 senesinde kapattım.

Bu arada, bir yandan da Yeditepe Üniversitesi, Fizik bölümünde okumaya çalışıyordum. Fizik’in bana göre olmadığına karar verip bölüm değiştirdim ve Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümüne geçtim. Arka arka yaptığım girişimler nedeniyle okul uzadıkça uzadı. 11 yılın sonunda nihayet Yeditepe Üniversitesinden mezun oldum ve vatani görevimi yerine getirmek için Kıbrıs‘a postalandım. Askerlikle geçen 6 ayın sonunda bildiklerimi paylaşmak, paylaşırken araştırmak ve araştırırken de öğrenmek adına bu blog‘u oluşturdum.

Bugünlerde bir yandan blog yazıyor, bir yandan müşterilerimin sınırlı ve sınırsız bütçeli Google Adwords reklam kampanyalarını yönetiyorum.

10 yılda oluşturduğum repertuarımda SEO’dan sosyal medya yönetimine, PR’dan girişimciliğe, e-ticaretten mail marketinge kadar pek çok parça biriktirdim. Rakamları, analizleri ve optimizasyon’u seviyor, dönüşüm oranlarını artırmaya bayılıyorum. A/B testlerini içime sokasım geliyor.

Profesyonel profilime Linkedin‘den ulaşabilirsiniz:  Emrah Eşkin

Benimle çalışmak isterseniz veya sadece soru sormak ya da konuşmak isterseniz email adresim emrah @ emraheskin.com

İlla sesimi duymak istiyorsanız telefon numaram 0532 599 69 10

Bu arada yeni ver orta seviyedeki kullanıclar için Google Adwords rehberi hazırladım. Google Adwords Temel Bilgiler kitabını ücretsiz indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

 

3 Yorum Yapılmış

Yorum Yapın

Yorum Yapmayı Unutmayın!

Copyright © 2014. Created by Emrah Eşkin | Site Haritası. Powered by WordPress.

Call Now Button
Harika! Ücretsiz Kitabınızı Hemen İndirin

Aşağıdaki alana e-posta adresinizi girin ve ÜCRETSİZ Google Adwords Temel Bilgiler Kitapçığını indirin.

Mükemmel!
Aşağıdaki butona tıklayarak Ücretsiz Klavuzunuzu İndirebilirsiniz.
https://riflescopereviewsguide.com/