4 Neden: Alışveriş Sepetleri Neden Terkediliyor?

Offers.com‘un Eylül 2014’de yaptığı araştırmaya göre; müşterilerin %37′si son anda fikirlerini değiştirerek alışveriş sepetlerini terkediyorlar. Gerekçe olarak da alışveriş tutarının çok pahalı olduğunu söylüyorlar.

İkinci en yaygın gerekçe (%24) ise; aynı ürünü daha uygun fiyata farklı bir sitede bulmuş olmaları.

Müşterlerin %12‘si indirim kuponu/kodu bulamadıkları için alışverişlerini sonlandırmıyorlar, %7′si üye olma, ödeme işlemlerini karmaşık veya uzun olduğundan şikayet ediyorlar.

Alışveriş sepetlerine ürün ekleyen müşterilein sadece %20‘si her zaman alışverişlerini sonlandırıyor.

Bana göre en önemli nedenlerden biri ise yüksek kargo fiyatları. Kargo fiyatlarından neden bu ankette bahsedilmediğine şaşırdım.

 

Alışveriş Neden Sonlandırılmıyor?

Alışveriş Neden Sonlandırılmıyor?

 

İnsanlar Neden İnternetten Alışveriş Yapıyorlar?

Offers’ın ankete katılanlara neden internetten alışveriş yaptıklarını da sormuş.

Ankete katılanların %41‘i daha kolay olduğu için internetten alışveriş yaptıklarını söylemiş. %21‘i ise fiyat karşılaştırmasının ve aynı ürünü daha ucuza alabilmenin avantajından bahsetmiş.

%14‘lük bir kesim, seçeneklerin, ürün çeşitliliğinin çok oluşundan dolayı internetten alışveriş yaptıklarını gerekçe göstermiş.

%13‘ü ürün yorumlarını okumayı sevdikleri için alışveriş yaptıklarını söylerken, ankete katılanların %11‘i ürünleri karşılaştırabildiği için internetten alışveriş yaptığını dile getirmiş.

Alışveriş sepeti terk edilmesini (Chart Abonden) en aza indirmek için e-ticaret sitelerinin ne gibi önlemler almaları gerekiyor? Düşüncelerini benimle paylaşın…

Yazar Hakkında

Avatar
Emrah Eşkin

Google Adwords Sertifikalı, web tasarımı & geliştirmesi ve yönetimi, online marketing ve tüm işleyiş prosedürleri konusunda 8 yıllık tecrübeye sahip, e-ticaret ve e-marketing uzmanıyım.

Yorum Yapmayı Unutmayın!

Copyright © 2014. Created by Emrah Eşkin | Site Haritası. Powered by WordPress.

Harika! Ücretsiz Kitabınızı Hemen İndirin

Aşağıdaki alana e-posta adresinizi girin ve ÜCRETSİZ Google Adwords Temel Bilgiler Kitapçığını indirin.

Mükemmel!
Aşağıdaki butona tıklayarak Ücretsiz Klavuzunuzu İndirebilirsiniz.
https://riflescopereviewsguide.com/